A Vancouver nyerte a nyugati rangadót

A ligaelső óriási csatában, 2-1-re nyert a nyugaton mögötte második Detroit otthonában az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL).

A Vancouver Canucks sikerében a liga pontlistáját vezető, ezúttal két gólt szerző Daniel Sedin mellett a kapus Robert Luongo szerzett elévülhetetlen érdemeket, miután a detroitiak 40 lövéséből 39-et hárított.

A Red Wings 0-2 után még szépített, és bár még több mint nyolc percük lett volna kiegyenlíteni, már nem sikerült megörvendeztetniük a hazai közönséget.

Szintén óriási küzdelmet hozott a Dallas és az Anaheim csatája: a vendégek csak néhány másodperccel a vége előtt tudták döntetlenre menteni a találkozót, majd a hosszabbításban meg is nyerték azt. Az Anaheim így a még rájátszást érő nyolcadik helyen áll nyugaton, míg a Dallas mögöttük egy ponttal lemaradva a kilencedik.