Elbukott a Sopron és az Albacomp, óv a Factum

A bajnok Zalaegerszeg az egyik kihívó, a Szolnok otthonában kapott ki simán a férfi kosárlabda-bajnokságban.

A mai fordulóval együtt három kör van/volt hátra az NB 1 alapszakaszából, és alig dőlt el valami a bajnokság ezen szakaszáig. Például az első hely kérdése, amelyért ádáz harcot vív a Szolnok és az Albacomp.

Aztán ott van a nyolc közé jutás, amelyért három csapat versenyez, de leginkább a Pécs és a Sopron vív nagy harcot. A baranyaiak kedden meglepetésre kikaptak odahaza a Nyíregyházától 78-67-re, a Sopron ezt próbálta meg kihasználni Szegeden, de egy óriási betli után ez végül nem sikerült.

Thomas Kelleyék (a kép archív felvétel) teljesen magabiztosan haladtak a győzelem felé, egészen a félidőig. A nagyszünetig ugyanis 16 pontos előnyre tett szert a Meszlényi-alakulat. A második félidőben hatalmas fordulat állt be a meccsen, Rubin és Dukics szárnyalt, a Fodor-csapat pedig megfosztotta attól az SKC-t, hogy nyugodtabban készüljön a hátralévő két körre.

A friss kupagyőztes Olaj a bajnokot verte meg magabiztosan, 36 ponttal. Természetesen a Zete ismét csak magyar játékosaival állt ki, a légiósok már hetekkel ezelőtt távoztak az anyagi bizonytalanság miatt. A Szolnok az élre állt győzelmével.

Az Albacomp ugyanis pórul járt, sokáig vezetett az elmúlt fordulóban a Kecskeméttől vereséget szenvedő Körmend ellen, de végül alulmaradt a Ruják vezényelte vasiaktól.

A Paks nagy sorozatot szakított meg szerdán, a Falco győzelmi menetelését, amely hatmeccsesre nyúlt, legutóbb a Szolnokot verték meg.

A Kecskemét Debrecenben nyert, érdekesség, hogy mindkét oldalon kiállítottak egy-egy játékost ütésért (Langfordot és Siriscevicet). A meccs harmadik negyedében az MTI információi szerint összeverekedtek a játékosok, és öt percet állt a játék. A hazaiak megóvják a mérkőzést.

A BB1.hu portál tudósítása szerint a harmadik negyedben Langfordra egy lepattanó után több játékos is rázuhant, a játékvezetőt faultot ítéltek a javára. Az amerikai hozzávágta a labdát Siriscevichez, a kecskeméti pedig ököllel válaszolt. Az ezt követő tömegverekedés után elmaradt a Langfordnak járó két dobás, emiatt óvnak a debreceniek.

Eredmények – férfi kosárlabda-bajnokság, 24. forduló:

MJUS-Fortress Körmend – Albacomp 80-68 (19-23, 22-16, 18-17, 21-12)

Körmend: Ruják 19/15, Németh 8/3, Ferencz 9/9, Bell 24/3, Dies 13. Csere: Dávid 1, Trummer -, Hegedűs 3/3, Boldizsár 3/3.

Albacomp: Hanga 11/3, Crocker 17/3, Hollis 8, Keller Á. 7, Jones 17. Csere: Madár 3/3, Hendlein 4, Bódi 1, Antal -.

Atomerőmű SE – Falco-SZOVA KC Szombathely 91-62 (24-13, 24-14, 15-13, 29-22)

ASE: Kovács Á. 6, Hodges 10/6, Vojvoda 8/3, Johnson 12/3, Sales 7. Csere: Tóth P. 10/6, Körtélyesi 23/3, Pavlik 10/3, Faragó 5/3, Horti

Falco: Kálmán 7, Doyne 14, Simon L. 2, Gosa 11/3, Alekszejev 8. Csere: Pankár -, Borszéki 3/3, Szanati 2, Will 2, Hajmási 9/6, Harazin 4, Jarosevits -.

Szolnoki Olaj KK – Zalakerámia ZTE KK 87–51 (24–11, 14–10, 27–15, 22–15)

Szolnok: Trotter 16/6, Horváth Á. 3/3, Fodor M. 7/3, Grebenár 10, Báder 7. Csere: Vesztergom 2, Trepák 11/3, Budimir 19/12, Szabó P. 7/3, Nagy B. 5, Gaál.

ZTE: Vertetics 7/3, Baki 6, Kámán 8/6, Gáspár 8, Tóth Á. 7. Csere: Délity 3/3, Tóth G. 4, Kinter 5, Bödör 3.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-Sopron 96-84 (22-26, 16-28, 26-14, 32-16)

Konecranes-Salgótarján – Kaposvári KK 89-99 (19-36, 23-15, 22-20, 25-28)

Factum Sport Debrecen – T.O.M. Controll Kecskeméti KSE 77-99 (19-27, 26-23, 15-28, 17-21)

Ami a női bajnokságot illeti, a negyeddöntőknál járunk már. A Zalaegerszeg és a Pécs magabiztos győzelmet aratott az első mérkőzéseken. A rendkívül fiatal bajai csapat ezzel együtt a harmadik és a negyedik negyedet is megnyerte a Lauber Dezső Sportcsarnokban.