Majdnem megdőlt a félmaratoni világcsúcs

Az eritreai Zersenay Tadese mindössze hét másodperccel maradt el tavaly felállított rekordjától.

A vasárnap megrendezett lisszaboni nemzetközi félmaratoni viadalon a hosszútávfutó 58:30 perc alatt teljesítette a 21,097 km-es távot, mely során csak az idő volt az ellenfele, miután már a viadal elején leszakította riválisait. Az egy éve ugyanitt rekordot javító (58:23 p) Tadese éppen azzal magyarázta a csúcs elmaradását, hogy senkire nem számíthatott.

“Sajnos az iramfutók nem voltak jók a mai napon, 5 km után már egyedül maradtam – bosszankodott a 29 éves ötszörös világbajnok atléta. – Az utolsó 3 km-en ráadásul alaposan megszenvedtem a szél miatt, a célegyenesben pedig már láttam, hogy nem lesz meg a rekord.”

Portugáliában az etióp Aberu Kebede nyerte meg a nők versenyét kiváló, 1:08:28 órás idővel.

A New York-i félmaratonin az első hely sorsa csak a hajrában dőlt el a férfiaknál. A sprintben a tavalyi szabadtéri Európa-bajnokság 5000 és 10.000 méteres aranyérmese, a brit Mo Farah bizonyult a legjobbnak, miután az utolsó 200 méteren “állva hagyta” az etióp Gebre Gebremariamot.

A nőknél kenyai siker született Caroline Rotich révén, aki 1:08:52 órás eredménnyel ért célba.