Dallasban javított a Lakers

A Miamitól elszenvedett vereség után ezúttal sikerült győznie a címvédőnek az NBA legutóbbi játéknapján.

A nyugati főcsoport második helyén álló Dallas Mavericks csak az utolsó negyedben volt eredményesebb, de így is mindössze öt pontos, 96-91-es vereséget szenvedett el az egy hellyel mögöttük álló Lakers ellen.

A címvédő szurkolóinak idegeit leginkább Kobe Bryant sérülése borzolhatta, amikor a harmadik harmad végén aláfordult a bokája, majd ápolásra az öltözőbe vonult, ahonnan csak a záró negyed közepén tért vissza. Bryant 16 pontot szórt a mérkőzésen, a legeredményesebb két dallasi, Shawn Marion és Dirk Nowitzki volt, 25-25 ponttal. Phil Jackson 600. győzelmét aratta a Lakers vezetőedzőjeként.

A Miami simán nyert hazai pályán a Memphis ellen, de az élen állók közül győzött a Chicago Bulls és a San Antonio Spurs is.