Továbbment az Olaj a Kecskemét ellen

Ahogyan az elsőn, a második meccsen is győzött a Szolnok a férfi kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjében.

Az első találkozón – a kecskemétiek szerint – bírói segédlettel győzött a Szolnok a Messzi István Sportcsarnokban, igaz, Sztojan Ivkovics technikait is kapott a találkozón, hasonlóan Siriscevichez.

A légióst nem is engedte el emiatt a KSE vezetőedzője a hétvégi All Star-gálára. A negyeddöntő visszavágóján nem volt szükség a játékvezetők segítségére, mert Pór Péter csapata Obie Trotter és Clark vezérletével magabiztosan győzött.

Eredmény, férfi kosárlabda Magyar Kupa:

Szolnoki Olaj KK – T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE 85–74 (25–13, 23–21, 17–23, 20–17)

Szolnok: Trotter 12, Horváth Á. 13/3, Budimir 7/3, Clark 22/12, Báder 15. Csere: Trepák 6/6, Vesztergom -, Fodor M. 5/3, Grebenár 4, Szabó P. 1, Gaál -, Nagy B. -.

Kecskemét: Wittmann 15/6, LaGrange 13/3, Dénes 3/3, Cseh -, Csorvási 14. Csere: Siriscevic 24/9, Szabó T. 4, Lakatos -, Pongó M. -, Mészáros M. 1, Csabay -.

Továbbjutott: a Szolnok, 157-141-es összesítéssel.