Nehezen nyert a Győr a Lipcse ellen

Konkoly Csaba együttese vasárnap hazai környezetben második BL-középdöntős meccsét is hozni tudta.

A két csapat tavaly is összekerült egymással a sorozatban, akkor mindkét alkalommal a győriek diadalmaskodtak.

Konkoly Csaba együttese főként védekezésben kezdett kiválóan, a németek az első negyed órában mindössze háromszor tudták mattolni Pálingert. Ezzel szemben támadásban sokat hibázott a magyar bajnok, így a félidőben “csak” három góllal vezetett.

A fordulást követően alig négy perc elteltével egyenlített a lipcsei alakulat, ám két Haraldsen-védés után felébredt a magyar csapat és újra a kezébe vette az irányítást. A Győr nem tudott jelentősen ellépni, Mayer kiállítása alatt pedig újfent szorossá tette a mérkőzést a vendégcsapat (16-15).

Tíz perccel a vége előtt háromgólos előnyre tett szert a Győr, ekkor már úgy tűnt, a lipcseiek elkészültek erejükkel, ennek ellenére becsülettel küzdöttek az utolsó pillanatig.

A Győr jövő szombaton a Larvik vendégeként folytatja szereplését a BL-ben.

Középdöntő, 2 csoport, 2. forduló:

Győri Audi ETO KC-HC Leipzig (német) 25-20 (11-8)

A magyar gólszerzők: Spiridon 6, Bradeanu 4, Görbicz 4/3, Amorim, Vérten, Mraviková, Gros 2-2, Kovacsics 2/1, Orbán 1

A csoport másik mérkőzésén, szombaton:

Larvik (norvég)-Dinamo Volgograd (orosz) 41-20 (24-9)

A csoport állása: 1. Larvik 4 pont (67-44), 2. Győri Audi ETO KC 4 (51-44), 3. HC Leipzig 0 (44-51), 4. Dinamo Volgograd 0 (44-67)