Remekül helytállt az FTC Viborgban

A Ferencváros minimális hátrányba került a női kézilabda KEK nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, Dániában.

A Viborg megnyerte a Bajnokok Ligája előző két kiírását, ám a mostani sorozatból kiesett, és átkerült a KEK-be. Az FTC-t sok sérülés és betegség hátráltatta a felkészülésben, de így is bizakodóan várta a párharcot.

Az első félidő végig szoros volt, 1-2 góllal vezetett hol az egyik, hol a másik gárda. Támadásban Szucsánszki és Zácsik remekelt, a dán alakulat pedig főleg gyors indításokból volt eredményes.

A szünet után gyorsan meglépett a Viborg 25-21-re, de sikerült egyenlítenie a magyar csapatnak, és a folytatásban ismét fej-fej mellett haladt a két gárda. A végül 34-33-as vereséggel az FTC-nek komoly esélye maradt a továbbjutás kiharcolására az egy hét múlva esedékes népligeti visszavágón.