A Körmend nyerte a kosárrangadót

A Paks sokáig vezetett a vasi katlanban, de a végén mégis a hazai szurkolók mehettek haza elégedetten.

Németh István legszebb napjaira emlékeztetően irányította a Körmendet, ez pedig jól jött a bajnokságban a harmadik helyért folytatott küzdelemben a legfőbb rivális ellen.

Annak ellenére hajt a 3. helyre a Körmend, hogy az utóbbi időben ismét a gondokkról, az anyagi porblémákról érkeztek a hírek Vas megyéből.

A Paks felszívta magát a meccsre azok után, hogy az előző körben végül simán kikapott az Albacomptól. A harmadik negyedig vezettek is, de után beindult a hazai henger. A vendégek nem tudtak mit kezdeni a végül hét tripláig jutó Ferenczcel, valamint Bellel és a 100 százalékos dobómutatóval bíró Rujákkal. Igaz, Hodges és Sales ismét hozta remek formáját, és Kovács Ákos is jól dobott.

Mégis, kevés volt a vendégek igyekezete, nyertek a hazaiak.

Nagyon fontos győzelmet aratott a nyolc közé jutás szempontjából a Sopron nyíregyházán, a Falco pedig csak nehezen tudta legyőzni a Salgótarjánt.

Eredmény, férfi kosárlabda NB 1:

MJUS-Fortress Körmend – Atomerőmű SE 108-95 (25-32, 24-21, 28-17, 31 -25)

Körmend: Németh 12/6, Moore 9/3, Ferencz 23/21, Bell 22/6, Dies 19. Csere: Fodor G. 2, Boldizsár 2, Ruják 17/9, Dávid 2, Hegedüs -. Vezetőedző: Sabáli Balázs

ASE: Pavlik 2, Hodges 22/9, Winters 22/9, Körtélyesi 12, Sales 19/3. Csere: Kovács Á. 16/9, Morgen -, Tóth P. -, Horti -. Vezetőedző: Horváth Imre

Marso-Vagép NYKK – Kis-Rába menti Takarék Sopron 69-75 (11-20, 22-18, 17-12, 19-25)

Konacranes-Salgótarján – Falco-Szova KC Szombathely 90-98 (30-26, 23-18, 19-28, 18-26)