Euroliga: kettős vereséggel búcsúzott a Pécs

A Pécs 2010 hazai pályán 73-66-ra kikapott a spanyol Salamancától pénteken a női kosárlabda Euroliga nyolcaddöntőjében.

Az első találkozót kedden idegenben 76-60-ra elvesztő baranyaiaknál a csapatkapitány Iványi már az első percekben összeszedett három személyi hibát, de társai – főként Quigley és Griffin – így is 38-35-re hozták az első félidőt. A folytatásban beleerősített az ellenfél, és főként klasszis centerei révén kicsikarta a győzelmet.

A pécsiek tavalyi teljesítményüket megismételve ismét a nyolcaddöntőben búcsúztak az Euroligától.

Eredmény, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés:
Pécs 2010-Salamanca (spanyol) 66-73 (17-17, 21-18, 10-14, 18-24)
legjobb dobók: Quigley 23, Griffin 14, Fegyverneky 12, illetve Lyttle 22, Xargay 13, De Souza 11

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Salamanca javára.