Simán nyert a Kecskemét a Dunaferr ellen

A középszakaszban járnak a csapatok a férfi röplabda-bajnokságban. Nem nyert szettet a vendégcsapat.

Karagics Mátyás, a kecskemétiek vezetőedzője nemrégiben azt nyilatkozta, a Dunaferr, a Kazincbarcika és a Kecskemét ugyanolyan játékerőt képvisel, így az egymás elleni meccsek szorosnak ígérkeznek majd.

Az első felvonásban13:16-ra vezettek Ruffing Péter tanítványai, a hazaiak 20:20 után már nem ismertek tréfát.

A második szett az előzőhöz hasonló, kiegyenlített játékot hozott, többször vezetett a vendégcsapat, de 15:19-nél Karagics időt kért, és újra életet lehelt a hazaiakba. 2-0 a Kecskemétnek.

A harmadik játszmában már jobban koncentráltak a kecskemétiek, és ezúttal nem engedték át a vezetést a dunaújvárosiaknak. Összességében megérdemelten nyert a Kecskemét.

Középszakasz, az 1-4. helyért, 3. forduló:

Kalo-Méh-Kecskeméti SE –- Dunaferr SE 3-0 (21, 21, 19)

Kecskemét: Tóth I G. 3, Dorcsák 4, Csala 14, Rapi 17, Farkas P. 11, Somodi 7. Csere: Szabó T. (liberó). Edző: Karagics Mátyás
Dunaferr: Tóth A. 3, Lukács A. 9, Dávid Cs. 16, Hatvany A. 6, Bokor E. 4, Szabó B. 4. Csere: Pápai (liberó), Tomanóczy, Kövessy. Edző: Ruffing Péter

Az eredmény alakulása: 1. játszma: 8:7, 13:15, 16:19, 24:20. 2. játszma: 6:8, 14:16, 15:19, 24:20. 3. játszma: 8:6, 13:9, 16:13, 19:15, 23:17