Djokovics lesz Federer ellenfele

A szerb teniszező a cseh Tomas Berdychet győzte le három szettben az Australian Open negyeddöntőjében.

Az első szettben Tomas Berdych – ne kerteljünk – nem játszott jól, ezt pedig Novak Djokovics könnyűszerrel kihasználta, kétszer is elvette ellenfele adogatójátékát és 36 perc alatt 6:1-el behúzta az etapot.

A cseh játékos a második felvonásban már feltámadt, közel volt az 5:2-es előny kiharcolásához is, ekkor azonban egy röptéje után azt hallotta, hogy valaki azt üvöltötte kint volt a labda, így nem indult el a szerb ellenfél emelésére, amely így a pályán belül landolt. Berdych pillanatnyi zavarát kihasználva Djokovics brékelni tudott, majd kínkeservesen hozta saját adogatását, így percek alatt 4:4 lett az állás. Fej fej mellett haladtak tovább a felek, a torna harmadik kiemeltje rövidítésben bizonyult jobbnak.

A harmadik szett ismét simára sikerült, a szerb így 6:1, 7:6, 6:1-re nyerni tudott, az elődöntőben a svájci Roger Federer lesz az ellenfele.