Nadal könnyedén ment tovább Ausztráliában

A spanyol világelső három szettben, 6:2, 6:4, 6:3 arányban győzte le a horvát Marin Cilicet az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A világelső magabiztosan hozta az első játszmát, kétszer is elvette ellenfele adogatójátékát, Cilic ráadásul majdnem kétszer annyi ki nem kényszerített hibát hozott össze, mint Rafael Nadal.

A második felvonás már kiegyenlítettebb játékot hozott, azonban a remekül szerváló spanyol klasszis ismét brékelni tudott, így 6:4-el övé lett a játszma. Rafael Nadal ekkor az első adogatásait 88 százalékban megnyerte, illetve a hálónál egyszerűen nem tudott hibázni.

Végül a harmadik játszma lett a záró felvonás, Nadal az etap közepén, illetve a végén is brékelte az elfáradni látszó Cilicet, így összességében könnyedén kvalifikálta magát az Australian Open következő körébe, a negyeddöntőbe, ahol honfitársa, Ferrer lesz az ellenfele.