Juzsnij és Stosur kiesett, Nadal menetel

A spanyol a közönségkedvenc ausztrál Tomicot verte meg sima három játszmában.

Már a nyolcaddöntőbe jutás volt a tét az ausztrál nyílt teniszbajnokság szombat hajnali mérkőzésein. A svéd Söderling simán győzött cseh ellenfelével szemben, a másik esélyes, Murray még ennél is simábban lépett túl Garcia-Lopezen.

Dolgopolov volt a meglepetésember, mert kiverte a 13. helyet kiemelt Jo-Wilfried Tsongát. Cilic és Isner meccsén a 20. és a 15. helyen kiemelt játékos találkozott. A mérkőzés 272 percig tartott, és a wimbledoni bajnokságon abszolút meccshossz-rekordot döntő Isner már három meccslabdához is jutott a negyedik játszmában, mégis a horvát örülhetett.

Az orosz Juzsnij is búcsúzott, pedig ő volt a 10. helyen kiemelt teniszező, őt a kanadai Raonic búcsúztatta négy játszmában.

A késő esti találkozókon Nadal könnyedén verte a 18 éves Tomicot, míg Bagdatisz sérülés miatt feladta a küzdelmet az osztrák Melzer ellenében.

A hölgyenél Makarova okozott valamelyest meglepetést azzal, hogy kiverte a szintén 13. helyen kiemelt honfitársát, Nadja Petrovát – úgy tűnik tehát, hogy a 13-as szám ezen a napon nem hozott szerencsét Ausztráliában.

Később aztán jött a nagyobb meglepetés, hiszen az 5. helyen kiemelt Samantha Stosur esett ki, Kvitova búcsúztatta. Stosur az eddigi megmagasabban rangsorolt játékos, aki búcsúzott az idei Austral Openen.

Eredmények, 3. forduló (a 16 közé jutásért) – férfiak:

Nadal (spanyol, 1.)-Tomic (ausztrál) 6:2, 7:5, 6:3
Melzer (osztrák, 11.)-Bagdatisz (ciprusi, 21.) 6:7 (5-7), 6:2, 6:1, 4:3-nál Bagdatisz feladtaSöderling (svéd, 4.) – Hernych (cseh) 6:3, 6:1, 6:4
Murray (brit, 5.) – Garcia-Lopez (spanyol, 32.) 6:1, 6:1, 6:2
Ferrer (spanyol, 7.) – Berankis (litván) 6:2, 6:2, 6:1
Raonic (kanadai) – Juzsnij (orosz, 10.) 6:4, 7:5, 4:6, 6:4
Dolgopolov (ukrán) – Tsonga (francia, 13.) 3:6, 6:3, 3:6, 6:1, 6:1
Cilic (horvát, 15.) – Isner (amerikai, 20.) 4:6, 6:2, 6:7, 7:6, 9:7