Linzben büntetőkkel kapott ki a Fehérvár

Egy pontot sikerült szerezni idegenben a rájátszásról alighanem már lemaradó magyar együttesnek az osztrák jégkorong-bajnokságban.

A magyar együttes a 3. percben szerezte meg a vezetést: Palkovics lőtt az osztrákok kapujába. A Linz még az első harmadban egalizált, és ezt követően negyven percig egyetlen találat sem született.

Hetényi Zoltán 98 százalékkal védett a meccs hátralévő részében. A büntetők során aztán a hazaiak jobban összpontosítottak, így ők nyerték meg a meccset.

A jegkorong.blog.hu oldal emlékeztet arra, hogy még tizennégy forduló van hátra az alapszakaszból, a Fehérvár az utolsó helyen áll.

Osztrák jégkorong-bajnokság:

Linz (osztrák) – Sapa Fehérvár AV19 2-1 (1-1, 0-0, 0-0, 0-0, 1-0) – büntetőkkel

További eredmények: Medvescak – Klagenfurt 3-4, Villach – Salzburg 2-4, Olimpija – Vienna 0-4, Graz – Jesenice 2-0.