Jól kezdtek a kiemelt hölgyek, Safina nagyot égett

Az esélyesek magabiztos győzelmeket arattak az Australian Open női egyes 1. fordulójában.

A második helyen rangsorolt, 2009-ben elődöntős orosz Vera Zvonarjova 59 perc alatt, három gémet veszítve búcsúztatta az osztrák Sybille Bammert. Még ennél is simább győzelmet aratott a hazaiak kedvence, az ötös kiemelési számot kapó Samantha Stosur, aki mindössze két gémet (szettenként egyet-egyet) engedett ki a kezéből amerikai Lauren Davisszel szemben.

A volt világelső Jelena Jankovics is jól kezdett, ám a nullára megnyert első szett után csatára kényszerült az orosz Alla Kudrjavceva ellen – a második játszmát csak a rövidítésben húzta be.

Ami a többi menőt illeti: az izraeli Shahar Peer (10.), az orosz Nagyja Petrova (13.) és az olasz Flavia Pennetta (22.) is gond nélkül jutott tovább, viszont a lengyel Agnieszka Radwanska (12.) három szettre kényszerült, végül 6:4, 4:6, 7:5-re győzött a 40 éves Kimiko Date-Krumm ellen.

Az egykori világelső Dinara Safina, aki bárkit képes megverni és bárkitől képes kikapni, most szembekerült a belga Clijstersszel, aki a végső győzelemre is esélyes. Az utóbbi tény csak megerősödött kettejük mérkőzése után: Kim Clijsters 6-0, 6-0-val küldte haza ellenfelét.