Egalizált a Dab.Docler a döntőben

A MOL Liga fináléjának második mérkőzésén a dunaújvárosi együttes büntetőkkel nyert Csíkszeredában.

Nagyon izgalmasra sikerült a magyar-román hokiliga nagydöntőjének második összecsapása: a vendégeknek mindössze négy és fél perc kellett ahhoz, hogy emberelőnyből betaláljanak, Molnár azonban kisvártatva egalizált kettős fórban, Papp Szabolcs góljának köszönhetően pedig a Csíkszereda várta kényelmesebb helyzetből a második felvonást.

A második harmadot keretbe foglalta a Dunaújváros, Pozsgai az első, Azari az utolsó percben talált be, így a záró etap vendégvezetésnél érte a feleket.

Az első meccs hőse, Ladislav Sikorcin emberhátrányban mattolta Timo Lindströmöt, majd Moldován ismét a hazaiakat juttatta lépéselőnybe, ám egy jó ütemű időkérés után Varga hosszabbításra mentette a meccset.

A ráadásban nem született meg a döntés, jöhettek a büntetők, Azari Zsolt nevéhez fűződik a győztes büntető.

A következő találkozót szerdán rendezik.

döntő, 2. mérkőzés:
HSC Csíkszereda (romániai) – Dab.Docler Dunaújváros 4-5 (2-1, 0-2, 2-1, 0-0, 0-1) – büntetőkkel

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-1