Az Albacomp nyerte a rangadót

Az Albacomp óriási csatában, három ponttal legyőzte a listavezető Szolnok csapatát a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapjának rangadóján.

A székesfehérvári együttes hazai pályán szerette volna feledtetni az őszi, szolnoki vereséget, ennek megfelelően igencsak bekezdett, az első negyed végéig azonban csak minimális előnyre tudott zsert tenni. A második felvonásban sikerült újabb kilenc pontot verni az Olajra, a vendeégek azonban a második félidőben megtáltosodtak és úgy tűnt, akár a meccset is megnyerhetik.

Végül az Albacomp nyerte meg az izgalmas összecsapást, Hanga Ádám 25 ponttal vette ki a részét a listavezető legyőzéséből.

A címvédő Zalaegerszeg hazai pályán verte könnyedén a Győrt, a Körmend és a Szombathely rangadóját pedig a hazai parketten játszó MJUS-Fortress nyerte.

Eredmények:
Zalakerámia-ZTE KK – Pécsi VSK-PANNONPOWER 91-74 (31-16, 24-21, 23-17, 13-20)
MJUS-Fortress Körmend – Falco-Szova KC Szombathely 75-72 (18-17, 10-17, 24-21, 23-17)
KONECRANES-Salgótarján – Marso-Vagép NYKK 90-102
Atomerőmű SE – T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE 77-68 (19-18, 16-11, 17-14, 25-25)
Albacomp – Szolnoki Olaj KK 76-73 (25-24, 20-11, 17-21, 14-17)