Rekordgyőzelmet aratott a Lakers

A Los Angeles-i együttes mindössze 57 pontot engedélyezett a Cleveland Cavaliersnek az NBA legutóbbi játéknapján.

A Staples Center közel 19 ezres közönsége nem mindennapi meccset láthatott, a regnáló bajnok – nincs rá jobb kifejezés – felmosta a parkettát a pocsék formát mutató Cavsszel. A hazaiak már a félidőben 32 ponttal vezettek, majd összesen 55 egységet vertek szebb napokat megélt ellenfelükre – ez kapott pontok tekintetében franchise-rekord (a támadóidő 1954-es bevezetése óta), meg úgy a csapat történetében a harmadik legnagyobb arányú siker volt ez.

Míg a Tavasoknál heten is legalább tíz egységig jutottak, addig a Cleveland játékosai közül ez mindössze két kosarasnak sikerült. Az LA már öt sikernél jár zsinórban.

Mindeközben a New York Knicks már most annyi idegenbeli győzelemnél jár, mint a teljes tavalyi szezonban, Amare Stoudemire ezúttal a Portland Trail Blazers otthonában vezette győzelemre csapatát 23 pontjával és nyolc lepattanójával.

Aaron Afflalo karriercsúcsnak számító 31 pontot jegyzett, míg Carmelo Anthony 28-al szállt be a Denver hazai győzelmébe a Phoenix Suns ellen. A Nuggets ezzel hárommeccses vereségszériának vetett véget.

A San Antonio Spurs továbbra is nagyon csendben menetel a liga élén, Gregg Popovich legénysége mindenféle csinnadratta nélkül aratta sorozatban harmadik sikerét, ezúttal a Minnesota Timberwolves otthonában jött össze a győzelem.

A játéknap leglátványosabb mérkőzése kétségkívül a Washington Wizards és a Sacramento Kings összecsapása volt, a felek összesen 269 ponttal és hosszabbításos hazai győzelemmel örvendeztették meg a fővárosi publikumot.

Nick Young karriercsúcsnak számító 43 pontot dobott, a triplavonalon túlról elképesztő pontossággal célzott, tíz kísérletéből hét is a gyűrűben kötött ki.

Az Atlantában dúló pocsék időjárás miatt a Hawks és a Milwaukee Bucks meccsét el kellett napolni.

Eredmények:
Philadelphia 76ers – Indiana Pacers 103-111 (23-27, 26-30, 32-27, 22-27)
Washington Wizards – Sacramento Kings 136-133 (38-19, 16-37, 40-27, 32-43, 10-7) – hosszabbításban
Minnesota Timberwolves – San Antonio Spurs 96-107 (25-36, 28-27, 23-25, 20-19)
Denver Nuggets – Phoenix Suns 132-98 (20-32, 44-23, 38-17, 30-26)
Portland Trail Blazers – New York Knicks 86-100 (23-29, 27-27, 16-19, 20-25)
Los Angeles Lakers – Cleveland Cavaliers 112-57 (27-12, 30-13, 35-16, 20-16)