Otthon szaladt bele egy pofonba a Boston

A Celtics együttese a Houston Rockets gárdájától kapott ki az NBA kedd hajnali játéknapján.

A Rakétások ötmeccses vereségszériának vetettek véget a Gardenben, a siker fő letéteményese Aaron Brooks volt a maga 24 pontjával, ráadásul két büntető kulcsfontosságú pillanatban értékesített.

A Celtics a hajrában 12 pontos hátrányát négyre csökkentette, a vendégek fiatal játékosa azonban 18 másodperccel a végső dudaszó előtt mind a két próbálkozását értékesítette a vonalról, beállítva a 108-102-es végeredményt.

Vereségével a Boston (28-9) kénytelen volt átadni a keleti első helyet a Miami Heatnek (30-9).

A Chicago Bulls ismét hátrányból fordítva nyert a Detroit Pistons ellen, Derrick Rose 29 pontot dobott, Carlos Boozer pedig újabb dupla-duplát szállított 27 egység és 11 lepattanó formájában. Az eszkimó kosaras bombaformában van, az ő vezérletével sikerült pikk-pakk ledolgozni a félidőre összeszedett 12 pontos hátrányt.

A vendégeknek mindössze annyi örömük lehetett, hogy a fiatal Greg Monroe sorozatban harmadik dupla-dupláját szerezte.

A Memphis Grizzlies Charlotte-ban vendégeskedett igen foghíjas lelátó előtt, a Grizzlies ráadásul sima vereséget szenvedett a 27 pontot jegyző Stephen Jackson vezette Bobcatstől.