Dallasban nyert a Magic

A Mavericks hazai pályán 16 ponttal is vezetett az első félidőben, mégis az Orlando Magic örülhetett a végén, sorozatban kilencedszer.

A sérülésektől tizedelt Dallas Mavericks már 16 egységgel is elhúzott az első félidőben, amikor Stan van Gundy, a floridai brigád vezetőedzője leteremtette játékosait az addig mutatott pocsék védekezés miatt.

Úgy tűnik a visító hangú mester szavai célba értek, Dwight Howard 23 pontjának és 13 lepattanójának, valamint az Orlandóban újra magára találó, 17 (!) gólpasszt kiosztó Hedo Türkoglunak köszönhetően a Magic végül 117-107-re behúzta a meccset. A vendégek sorozatban kilencedik sikerüket aratták, jelenleg a harmadikak keleten.

Az Oklahoma City Thunder a nyári, törökországi világbajnokság legjobbjának választott Kevin Durant 40 pontjával csikarta ki a győzelmet hazai pályán a Memphis Grizzlies ellen, Russel Westbrook 22 pontot és 11 asszisztot jegyzett az összecsapáson.

A Detroit Pistons hosszabbításban verte a Philadelphia 76erst a Palace of Auburn Hillsen, Austin Daye három és fél másodperccel a rendes játékidő letelte előtt süllyesztette el a gyűrűben a ráadást jelentő triplát. A gárda újonc magasembere, Greg Monroe rögvest pályafutása első dupla-duplája után szállította a másodikat is.

A Utah Jazz ellen nem lehet biztosra menni, a Muzsikusok ezúttal a Houston Rockets ellen dolgozták le több mint tízpontos hátrányukat, Paul Millsap 27 pontjából 12-őt a ráadásra tartogatott.

A Charlotte Bobcats a Washington Wizardsot (a fővárosiak továbbra is nyeretlenek idegenben ebben a szezonban), az Atalnta Hawks az Indiana Pacerst, a Milwaukee Bucks a New Jersey Netset, a Chicago Bulls pedig a Boston Celticset győzte le – a Bikáknál Derrick Rose 36-ot vállalt magára, a rendszerbe egyre jobban passzoló Carlos Boozer pedig 22 pontot és 10 lepattanót szállított.

Eredmények:
Atlanta Hawks – Indiana Pacers 108-93 (29-24, 26-26, 29-18, 24-25)
Charlotte Bobcats – Washington Wizards 104-89 (26-20, 23-26, 28-25, 27-18)
New Jersey Nets – Milwaukee Bucks 92-115 (15-28, 30-27, 20-33, 27-27)
Detroit Pistons – Philadelphia 76ers 112-109 (30-34, 22-22, 19-18, 28-25, 13-10) – hosszabbításban
Chicago Bulls – Boston Celtics 90-79 (22-21, 24-21, 21-22, 23-15)
Oklahoma City Thunder – Memphis Grizzlies 109-100 (27-20, 22-27, 34-30, 26-23)
Dallas Mavericks – Orlando Magic 107-117 (28-19, 29-32, 24-29, 26-37)
Houston Rockets – Utah Jazz 99-103 (27-19, 25-19, 15-26, 22-25, 10-14) – hosszabbításban