Sapa-Fehérvár: nagy pofon hazai pályán

Négygólos vereséget szenvedett saját közönsége előtt a magyar csapat az EBEL-ben a Ljubljanától.

A magyar csapat egyetlen gólját Mihály Árpád szerezte a második perc elején. A vendég együttes a második harmadban, 1-1-nél bő két és fél perc alatt háromszor talált a kapuba.

A vereség azért nagyon fájó, mert a hosszú, bravúroktól sem mentes idegenbeli sorozat után játszott hazai pályán újra Kevin Primeau együttese. Egy napja a Medvescak Zagreb verte meg a mieinket, most a másik közvetlen rivális.

A többi mérkőzés közül kiemelendő, hogy a teljesen utolsó Jesenice 6-4-re nyert a listavezető Klagenfurt otthonában, így a Volán az utolsó helyre csúszott vissza.

Eredmény – EBEL Liga:

Sapa Fehérvár AV19 – Olimpija Ljubljana (szlovén) 1-5 (1-1, 0-3, 0-1)

További eredmények: Klagenfurt – Jesenice 4-6, Vienna Capitals – Salzburg 3-5, Linz – Graz 1-2, Villach – Medvescak 5-2.