Kikapott az Albacomp és az Atomerőmű

A címvédő Zalaegerszeg simán győzött a Debrecen vendégeként, de több meglepetés is született a férfi kosárlabda NB 1-ben.

Az újonc nem tudta megszorongatni a címvédő, ám az utóbbi időben gyengébben teljesítő bajnokot. Völgyi Péter együttese az első negyedben eldöntötte a meccset. A második és a harmadik etapban remekelt a hazai csapat, de a vége ismét Kámánéké volt.

A másik újonc, a Szeged szenzációs győzelmet aratott az utóbbi időben remeklő Paks ellen, és szintén meglepetés született Nyíregyházán is, ahol elbukott a listavezető Albacomp.

A botalodozó Sopron is győzni tudott esélyesebb riválisa ellen, a Kecskemét egykori vezetőedzője csapata ellen bukott el. Jarvis 1,3 másodperccel a vége előtt triplát dobott, ezzel fordított a Meszlényi-csapat, amely egyszer vezetett a találkozón – a legvégén.

Eredmény, férfi kosárlabda-bajnokság:

Factum Sport Debrecen – Zalakerámia ZTE KK 68-91 (13-29, 19-16, 21-21, 15-25)

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Atomerőmű SE 76-72 (23-24, 22-16, 20-15, 11-17)

Szeged: Drahos 7, Rubin 23/3, Kiss Zs. 18/12, Dukics 14/3, McKenzie 16 Csere: Tanács 5/3, Tanács A. 5/3, Vida -, Nyilas -.

Paks: Kovács A. 5/3, Pavlik 20/12, Hodges 9/3, Johnson 10/6, Sales 26/3 Csere: Tóth 2, Faragó-, Morgen –

Marso-Vagép NYKK – Albacomp 87-76 (14-22, 24-20, 24-20, 25-16)

NYKK: Savic 12/6, Sztojakovics 11/9, Marshall 21/3, Mohácsi 18/12, Czigler 21. Csere: Siska 3/3, Nagy K. 1, Kaluha -.

Albacomp: Simon B. 8, Hanga 10/6, Crocker 10, Hollis 14/6, Jones 20. Csere: Bódi 6/6, Keller Á. 8.

Kis-Rába menti Takarék-Soproni KC – T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE 65-63 (13-18, 17-15, 15-18, 20-13)

Sopron: Kelley 5/3, Jarvis 21/21, Molnár A. 15/6, Szabó Zs. 15/9, Townes 7. Csere: Gombás -, Keresztes , Helmeczi 2, Halmai -.

Kecskemét: LaGrange 4, Wittmann 24/15, Dénes 3/3, Orsulic 4, Bencze 8. Csere: Lakatos -, Csorvási 11, Siriscsevics 9/6.