Újra nyert a San Antonio

A Spurs továbbra is a liga első helyén tanyázik, a Sarkantyúsok legutóbb a Washington Wizards gárdáját verték.

Az észak-amerikai profi kosárlabdaliga vasárnap esti, hétfő hajnali játéknapján a fővárosiak eléggé tartalékosan utaztak a San Antonio otthonába, a Wizards ugyanis kénytelen volt nélkülözni az egymással egy éjszakai bárban balhézó McGee-t és Blacthe-t, míg Yi Jianlina sérülés miatt nem volt hadra fogható.

A Washington ennek ellenére a nagyszünetig tartotta magát a friss szerzemény Rashard Lewisnak is köszönhetően, Gregg Popovich csapata azonban rutinból is hozta a meccset, Tony Parker 20 pontot és 14 asszisztot dobott a közösbe.

A játéknap első meccsén a Los Angeles Clippers egy kilencmeccses vereségszériának vetett véget hazai pályán, miután a Staples Centerben 108-103-ra verte a Phoenix Suns együttesét. Az újonc Blake Griffin 28 pontot dobott, illetve lekapott 12 lepattanót mielőtt a végén kipontozódott volna, ezzel pedig sorozatban 18. dupla-dupláját könyvelhette el.

A 28 pontot dobó Michael Beasley vezette Minnesota Timberwolves egy izgalmas meccsen győzte le a Cleveland Cavalierst, B-Easy hat másodperccel a végső dudaszó előtt szerezte a győztes kosarat. Kevin Love ezúttal beérte 18 pattanó begyűjtésével.

A Chicago Bulls és a Detroit Pistons összecsapásán a vendég Bikák tűntek végig esélyesebbnek, a hazai Dugattyúsok azonban Charlie Villanueva utolsó másodpercben értékesített pöcijével hosszabbításra mentették a meccset, azonban a ráadás utolsó támadását Rodney Stuckey elszórakozta, vendéggyőzelem lett a vége. Carlos Boozer 31 pontot dobott és 11 lepattanót szedett, Derrick Rose pedig közel járt a tripla-duplához (23 ponttal, karriercsúcsnak számító 12 lepattanóval és 8 gólpasszal zárt a Bulls üdvöskéje).

Chris Paul vezérletével a New orleans Hornets hazai pályán legyőzte az Atlanta Hawks, a Memphis Grizzlies az Indiana Pacers otthonában nyert (Rudy Gay 30 pontot dobott, zach Randolph dupla-duplázott), a Denver Nuggets pedig a nővérét gyászoló Carmelo Anthony távollétében sorozatban harmadik zakóját nyelte be, ezúttal a Philadelphia 76ers örülhetett a meccs végén.

Eredmények:
Los Angeles Clippers – Phoenix Suns 108-103 (33-18, 28-31, 18-29, 29-25)
Cleveland Cavaliers – Minnesota Timberwolves 97-98 (28-17, 21-34, 24-19, 24-28)
Detroit Pistons – Chicago Bulls 92-95 (15-23, 19-17, 23-28, 28-17, 7-10) – hosszabbításban
Indiana Pacers – Memphis Grizzlies 90-104 (20-32, 26-19, 18-26, 26-27)
New Orleans Hornets – Atlanta Hawks 93-86 (25-27, 21-28, 28-16, 19-15)
San Antonio Spurs – Washington Wizards 94-80 (27-23, 21-19, 33-23, 13-15)
Denver Nuggets – Philadelphia 76ers 89-95 (25-13, 21-30, 25-23, 18-29)