Gyurta Gergely bronzérmes 1500 gyorson

Nem várt eredmény: bátyja után a kisebbik Gyurta is világbajnoki érmet szerzett a dubaji rövidpályás úszó-világbajnokságon.

Két időfutam alapján döntötték el az 1500 méteres gyorsúszás érmeinek sorsát. A magyar fiú a második futamba kapott besorolást. Az elsőt a tunéziai Mellouli nyerte.

A másodikat a dán Glaesner húzta be, de meglepetésre a spanyol Colbertado előtt a mi fiunk, Gyurta Gergely végzett a második helyen. Mindez azt jelentette, hogy mivel az első futamban csak a tunéziai úszott jobbat nála, bronzérmet szerzett az 1500 méteres gyorsúszásban.

Gyurta Dani ezüst- és Cseh Laci bronzémre után tehát megvan a harmadik érmünk is – igaz, erre nem számítottunk.

Az 1500 méteres gyorsúszás végeredménye:

1. Uszama Melluli (tunéziai) 14:24.16 perc
2. Mads Glaesner (dán) 14:29.52 perc
3. Gyurta Gergely (magyar) 14:31.47 perc

Verrasztó Evelyn 1.55.06-os idővel a hatodik helyen végzett a 200 méteres női gyorsúszás döntőjében.