Cseh bronzérmes 200 méter pillangón

Hatalmas hajrával fért fel a dobogóra a magyar úszó a dubaji rövidpályás világbajnokságon.

A magyar versenyző a legjobb idővel került a döntőbe, ahol a dél-afrikai Le Clos, a brazil Almeida és a kínai Wu Peng számított a legnagyobb ellenfélnek.

A mi fiunk 400 méter vegyesen a 6. helyen végzett, 200 vegyese viszont nem jutott a döntőbe.

50 méternél Wu, Cieslak, Cseh volt a sorrend. 100 méternél már a kínai volt az élen, a lengyel Cieslak a másodikon. 150 méternél a második hely volt a “miénk”, de nagyon jöttek a többiek.

Végül Le Clos (1.51.56), Almeida (1.51.61), Cseh László (1.51.67) lett a dobogós helyek sorrendj – az utolsó tempó és a benyúlás döntött.

Gyurta Dániel 200 méteres mellúszásban szerzett ezüstérme után ez az érem a magyar küldöttség második medálja Dubajban.