NHL: vezéráldozattal nyert a címvédő

A címvédő Chicago Blackhawks Patrick Kane sérülése ellenére is nyert a Calgary Flames ellen.

A címvédő már az első percben elveszítette egyik legjobb csatárát, az előző szezonban 88 pontot termelő, idén 11 gólnál és 16 asszisztnál járó Patrick Kane-t, de nélküle is legyőzte a Calgary Flamest, ezzel elfeledtette szurkolóival a pénteki, Vancouver Canucks elleni botlását (0-3).

A Chicago nagyszerűen kezdett, de a vendég a Calgary “visszakapaszkodott” a meccsbe, miután az első harmad hajrájához közeledve három perc alatt ledolgozta a kétgólos hátrányát.

Ugyanakkor nem sokkal később megint kapitulált, végül pedig Dave Bolland üres kapus találatával alakult ki a 4-2-es végeredmény. Érdekes, hogy a hat gólból öt emberelőnyben esett.

New Yorkban megszületett az ottawai Chris Kelly első mesterhármasa, amelyre nem kevesebb mint 434 meccset várt. Neki köszönhetően a Senators 3-1-re legyőzte a házigazda Rangerst.