Ligaelső a Spurs, menetel a Boston

A San Antonio Spurs a héten másodszor győzte le a New Orleans Hornets együttesét, ezzel már 17-3-mal áll az NBA-ben.

A Sarkantyúsok sikere igazi csapatmunka volt, a hazaiaknál heten jutottak 10 pont fölé, a legtöbbet Tony Parker dobta a közösbe, szám szerint 19-et. Richard Jefferson a harmadik negyed vége előtt értékesített egy hármast, ez pedig azt jelentette, hogy a Hornets ellen a szezonban először vezetett az ellenfél 38 egységgel, 87-49 volt ekkor az állás.

Az Oklahoma City Thunder együttese a térdsérüléséből felépülő Kevin Duranttel a sorok közt győzte le hazai pályán a Golden State Warriorst, a világbajnok 28 ponttal tért vissza. Russel Westbrook ezúttal is kitett magáért, dupla-duplával segítette az OKC-t, míg a túloldalon Stephen Curry 39 pontja mellé egyedül Monta Ellis tudott felnőni.

Carmelo Anthony ugyan igen pocsék napot fogott ki hazai pályán a Memphis Grizzlies ellen, a brazil Nené, illetve a fiatal Afflalo megnyerték a meccset a Denver Nuggetsnek. Ez volt George Karl vezetőedző 999. sikere az NBA-ben.

Az örökifjú Steve Nash nem tudott hibázni sem a mezőnyből, sem a büntetővonalról a Washington Wizards ellen, emellé még kiosztott 17 gólpasszt is, így az arizonaiak sorozatban harmadik győzelmüket könyvelhették el. A másik oldalon John Wall, a 2010-es draft 1/1-ese dupla-duplát (12-12 pont és assziszt) hozott.

A Boston Celtics azt is elviselte, hogy nélkülöznie kellett a megsérülő játékmesterét, Rajon Rondót. A beugró Nate Robinson 21 ponttal vezette sikerre a tavalyi döntőst a New Jersey Nets ellen, a Kelták már zsinórban hetedik győzelmüket aratták.

A New Yorkot Amare Stoudemire (31 pont, szezoncsúcsnak számító 16 lepattanó társaságában), a Detroitot Rodney Stuckey (24 pont mellé 11 gólpassz), a Portlandet Wesley Matthews (26 pont) vezette sikerre a legutóbbi játéknapon. A Trail Balzers a Los Angeles Clippers ellen majdnem 22 pontos előnyt adott le.

Eredmények:
New Jersey Nets – Boston Celtics 75-100 (25-27, 12-30, 16-23, 22-20)
Toronto Raptors – New York Knicks 99-116 (18-33, 32-27, 25-22, 24-34)
Detroit Pistons – Cleveland Cavaliers 102-92 (19-24, 32-22, 27-21, 24-25)
Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors 114-109 (32-17, 22-25, 36-28, 24-39)
San Antonio Spurs – New Orleans Hornets 109-84 (34-23, 34-18, 22-18, 19-25)
Denver Nuggets – Memphis Grizzlies 108-107 (33-16, 29-31, 14-30, 32-30)
Phoenix Suns – Washington Wizards 125-108 (28-31, 36-30, 31-17, 30-30)
Portland Trail Blazers – Los Angeles Clippers 100-91 (30-15, 29-22, 17-27, 24-27)