Egy góllal kikapott a Veszprém Hamburgban

Elvesztette veretlenségét a világ egyik legjobb csapatának otthonában Mocsai Lajos együttese a BL-ben.

A magyar bajnok csak a 7. percben talált be először,de addig csak egy gólt kapott. A 10. percben még csak 2-2 volt az állás, vagyis a kapusok zseniálisan védtek. A hamburgiak a 18. percben 8-5-re elléptekde tapadt a Veszprém, a félidőben kétgólos volt a hátrány.

Ez a 42. percre hétgólosra emelkedett. Innen is felkapaszkodott a magyar csapat, 24-23-nál még volt hátra annyi idő, hogy bekövetkezzen a csoda. Végül nem így történt. Az utolsó két és fél perc 26-24-ről kezdődött, amiben ide-oda estek a gólok, és ezzel elszenvedte első vereségét a magyar bajnok.

Ezzel együtt a Veszprém minden dicséretet megérdemel eddig szerepléséért és a világ leggadagabb klubja otthonában bemutatott helytállásért.

A Bajnokok Ligája jövőre folytatódik. Február 19-én a Veszprém fogadja a szlovák Tatran Presovot, majd 26-án Koldingban, március 6-án pedig Montpellier-ben lép fel.

Férfi BL, 7. forduló – B-csoport:

Hamburg (német)-MKB Veszprém 27-26 (13-11)

Az állás: 1. MKB Veszprém 12 pont/7 mérkőzés, 2. Hamburg 9/7, 3. Montpellier 8/6 (194-162), 4. Kolding 8/7 (210-223), 5. Savehof 2/6, Tatran Presov 1/7

A Pick Szeged 37-34-re nyert a Minszk ellen, erről itt tudhat meg többet.