Salzburgot vert a Fehérvár

Az EBEL címvédőjének már sokadszor gyűlt meg a baja a Sapa Fehérvár AV19 együttesével, ezúttal a hosszabbítás hozta meg a magyar sikert.

Ladányi Balázs már a második percben betalált a mérkőzésen, a salzburgi Abid gólja ellenére pedig hazai előnnyel mehettek szünetre a csapatok, Vas is beköszönt.

A második felvonásban a vendégeknek jött ki jobban a lépés, így a záró etapra 2-2-vel érkeztek a felek, de érezni lehetett, hogy a Fehérvárban meg van az az agresszió, amit Tőkési Lajos előzetesen várt a csapattársaktól.

Ennek ellenére Koch már a Red Bullt juttatta előnybe, de a hajrába érve először villant a meccs hőse, a betegség miatt távolmaradó házi pontgyárost, Sofron Istvánt helyettesítő Mihály Árpád, aki előbb hosszabbításra mentette a meccset, a ráadásban pedig beütötte a mindent eldöntő gólt, a Sapa Fehérvár AV19 ismét megtréfálta a címvédőt.

Hetényi Zoltán 49 löketből 46-ot kivédett, Mihály Árpád két gólja mellé Ladányi találatához is asszisztált.

Eredmény:
Sapa Fehérvár AV19 – Red Bull Salzburg (osztrák) 4-3 (2-1, 0-1, 1-1, 1-0), hosszabbítás után