A Sopron és a Pécs is győzött az Euroligában

A női kosárlabda Euroligában sikerült negyedszerre is győztesen elhagyni a pályát Székely Norbert csapatának.

A magyar csapat három győzelmet és két vereséget szenvedett eddig az Euroliga idei szezonjában. Idegenben verte a soros ellenfelét, a Gdyniát, majd idehaza 30 ponttal a Rivas Ecopolist. Később a Fenerbahce és a Jekatyerinburg ellen idegenben nem votl esély, a múlt héten viszont sikerült a papírformának megfelelően megverni a Gospicot.

Ezen a meccsen is akadozott a soproniak játéka, de erejüket jelzi, hogy ahogyan a Pécs elleni bajnokin és a múlt heti, Gospic elleni Euroliga-találkozón, ezúttal is túl tudtak lendülni a nehézségeken.

Az amerikai Angel McCoughtry 32 pontot szórt ezen a meccsen, mellette Krivacsevics, Holt és Honti voltak csapatuk legponterősebb játékosai. Az utolsó negyedre még 66-63-mal fordultak a felek, de 2 perccel a vége előtt már 86-73 volt az eredményjelzőn.

A lengyelek már nem tudtak a hátralévő időben érdemben hozzászólni a meccs végkimeneteléhez. A magyar csapat legközelebb a spanyol Rivas Ecopolis ellen játszik majd, utána pedig a Fenerbahcét fogadja.