Az MKB Veszprém ismét nyert a BL-ben

A hatodik forduló után is hibátlan Mocsai Lajos vezetőedző csapata. Remek második félidei teljesítményével simán nyert a svéd Savehof ellen.

A két csapat a múlt vasárnap találkozott először a mostani sorozatban, akkor a veszprémiek 41-31-re győztek idegenben, így itthon is sima sikerre volt kilátás.

A vendégek azonban “felszívták” magukat, ennek eredményeként negyedóra elteltével 6-6 állt az eredményjelzőn. 15-10-nél –Lusnyikovot kiállították, szoros lett a félidei állás.

A pihenő jót tett a magyar bajnoknak. Olyan tempót diktált, melyet a svéd listavezető nem tudott követni. Az időkérés sem segített, kis híján kétszámjegyűre nőtt a különbség (28-19). Innen már nem volt megállás, a végén ugyan kiengedtek Vujinék, de győzelmük nem forgott veszélyben.

A már biztos nyolcaddöntős Veszprém egy hét múlva legnagyobb riválisánál, a német Hamburgnál vendégeskedik, s ha megint nyer, szinte biztosan a csoport élén végez.

Férfi BL, 6. forduló, B-csoport:

MKB Veszprém – Savehof (svéd) 38-34 (17-15)

Az állás: 1. MKB Veszprém 12 pont/6 mérkőzés, 2. Hamburg 6/5 (158-138), 3. Montpellier 6/5 (154-137), 4. Kolding 6/5 (157-156), 5. Savehof 2/6, Tatran Presov 0/5