Aranyérmes Verrasztó Evelyn és Mutina Ágnes

Továbbra is szárnyalnak a magyar versenyzők a rövidpályás Európa-bajnokságon. Biczó Bence bronzérmes.

Mutina 400 méteres gyorsúszásban végzett az élen 4:01.25-ös idővel, Kapás Boglárka 4:03.42-vel ugyanebben a számban negyedik lett.

A Jövő SC 21 éves versenyzője, Verrasztó Evelyn – aki csütörtökön már megnyerte a 200 m vegyest – pénteken a legjobb idővel kvalifikálta magát előbb a középdöntőbe, majd a szombati fináléba. Ott aztán megint a leggyorsabbnak bizonyult, noha édesapja, egyben edzője, Verrasztó Zoltán előzetesen úgy nyilatkozott, hogy Hinkelien Schreudert “nehéz lesz megfogni”.

A holland gyorsan is úszott a döntőben, Verrasztó Evelyn gyakorlatilag csak a célnál volt előtte, addig végig üldözte. A pillangó és a hát után még a mezőny második felében tempózott, mellen nagyon szépen felzárkózott, a gyorsúszóversenyt pedig megnyerte egy jó benyúlással, s 59.53 mp-cel diadalmaskodott. Schreudert négy századdal verte meg.

Biczó Bence remekül úszott férfi 200 méter pillangón, végig versenyben volt a dobogós helyekért, végül bronzérmet szerzett a fiatal magyar úszó.