Öt magyar jutott tovább a rövid pályás úszó-Eb-n

Több magyar úszó is a legjobb idővel kvalifikálták magukat Eindhovenben a középdöntőkbe.

Közülük Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen egyből a döntőbe jutott, ráadásul a 22 éves versenyző a legjobb idővel (4:07.67 perc) kvalifikálta magát a fináléba.

A csütörtöki nyitónapon 200 méter vegyesen aranyérmes Verrasztó Evelyn, valamint a 200 méter pillangón diadalmaskodó Jakabos Zsuzsanna ezúttal 100 méter vegyesen állt rajthoz, mindketten bejutottak az elődöntőbe, előbbi a 2. (1:00.44 perc), utóbbi pedig a 10. idővel (1:01.41 perc).

Dara Eszter 50 méter pillangón a 14.-ként (26.96 mp) jutott a legjobb 16 közé, míg az 50 méter gyorson csütörtökön nyolcadik Takács Krisztián a 16. helyen (48.94 mp) éppen befért a 100 gyors elődöntőjébe. Ugyanezen a távon Kozma Dominik a 26. (49.49 mp), Hős Péter pedig a 29. helyen (49.71 mp) fejezte be a versenyt. 400 m vegyesen Szána Zsombor a 15. lett (4:18.60 p), 50 méter háton Bernek Péter – aki csütörtökön 200-on negyedik lett – a 26. időt (25.55 mp) érte el.

Kapás Boglárka nem volt érdekelt délelőtt, mivel nevezési idejével “befért” az úgynevezett gyors futam mezőnyébe 800 m gyorson, vagyis rögtön a legjobb nyolc között úszik a péntek délutáni-esti műsor 17 órára kiírt nyitószámában.