Trotter nyolc triplája kellett az első sikerhez

A Szolnoki Olaj kedden hazai pályán legyőzte az orosz Novgorodot a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa második fordulójában, ezzel első sikerét aratta a sorozatban.

A nyitókörben Szentpéterváron 88-70-re alulmaradt szolnokiak 15-15-ig haladtak együtt a csoport másik orosz csapatával, amely onnantól folyamatosan előnyben volt. Az NB I-et jelenleg vezető házigazdák egyenlítésére a félidő utolsó percéig kellett várni (41-41).

Fordulás után Trotter gyorsan elsüllyesztett három triplát a Novgorodnak, Pór Péter együttese pedig 15 ponttal elhúzott.

Az utolsó játékrész 67-55-ről indult, a vendégek ugyan öt pontra felzárkóztak, de a brillírozó Trotter révén a magyar csapat végül megszerezte első sikerét az Eurochallenge-ben.

A Tisza-partiak egy hét múlva a francia Gravelines-t fogadják.