Tovább menetel a Veszprém a BL-ben

Mocsai Lajos csapata vasárnap 41-31-re győzött a svéd Savehof göteborgi otthonában.

A Veszprém esélyeshez méltóan kezdett, szinte minden támadása célt ért, és nem volt meglepő, hogy a 11. percben, 5-10-nél a hazaiak időt kértek, mindhiába. egy meccsnyire való gólt dobott a magyar csapat a szünetig.

A második félidő elejét alaposan meghajtotta a Savehof, és felzárkózott 24-22-re. Ahogy telt az idő, úgy lett ismét magabiztos a vendéggárda, és a végén Vujin tizedik góljával tízgólosra nőtt a vezetés (29-39).

A két csapat a következő körben is találkozik, jövő szombaton a Veszprém Arénában lehet begyűjteni a két pontot. (Fotó: MTI)

Férfi BL, B-csoport, 5. forduló:

Sa:vehof (svéd)-MKB Veszprém 31-41 (15-22)

Az állás: 1. MKB Veszprém 10 pont, 2. Hamburg (német) 6 (158-138), 3. Montpellier (francia) 6 (154-137), 4. Kolding (dán) 6 (157-156), 5. Sa:vehof 2, 6. Tatran Presov (szlovák) 0