Howard és Nelson nyert meccset az Orlandónak

Az Orlando Magic együttese sorozatban harmadik győzelmét aratva 8-3-ra módosította mutatóját, így vezeti a Délkeleti divíziót.

Az érdemi kérdések már az első negyedben eldőlni látszottak, ekkor a hazai pályán játszó Orlando Magic ugyanis kivágott egy 13-0-ás rohamot megadva az alaphangot a meccs hátralévő részére, a félidőben már majdnem harminc volt közte, 62-34-el fordultak a felek.

A végére a sérült Steve Nasht (akinek rendkívül sűrű napok vannak a háta mögött, ugyanis miután megszületett harmadik gyereke beadták a válókeresetet feleségével – a szerk.) nélkülöző Phoenix Suns cseresora ugyan némileg kozmetikázott az eredményen, azonban a meccs így is sima volt, 105-89 lett a vége.

A hazaiaknál hatan is tíz pont fölött zártak, a kezdő ötösön kívül a francia Mickael Pietrus is két számjegyű egységgel zárt. Dwight Howardnak és Jameer Nelsonnak is szűk fél óra elég volt a dupla-duplához, a center 20 pontot és 12 lepattanót, az irányító 15 egységet és 12 asszisztot tett be a közösbe.

A sérülésektől tizedelt Portland Trail Blazers az oroszlánbarlangnak számító Rose Gardenben több mint 20 ezer ember előtt fogadta a rivális Denver Nuggets csapatát és egy kiélezett csatában le is győzte 86-83-ra.

A hazaiak leginkább a palánk alatt verték ellenfelüket, a Lamarcus Aldridge (10), Wesley Matthews (10) és Marcus Camby (14) is tíz fölötti pattanót szedett, előbbi kettő ráadásul pontok terén sem fogta vissza magát, így masszív dupla-duplát hoztak.

A túloldalon a mezőnyből elég halványan célzó Carmelo Anthony és a padról beálló Al Harrington húzták a csapat szekerét.

A játéknap legkorábbi meccsén a Los Angeles-i csikócsapat, a Clippers vendégeskedett Indianában és szenvedett súlyos vereséget a Pacerstől, a vége 107-80 lett. Danny Granger négy triplát értékesítve 22 pontig jutott.