A Pécs is kikapott az Euroligában

A Pécs 2010 hazai pályán kikapott csütörtökön a francia Mondeville-től a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában.

Gyengén kezdtek a pécsiek az ugyancsak 1/1-es mérlegnél tartó Mondeville ellen, amely 4 perc elteltével már 18-5-re elhúzott. A jég a folytatásban sem tört meg, a hazaiak sok helyzetet elrontottak, a túloldalon pedig Williams remekelt, így a kiválóan lepattanózó franciák – akik az elmúlt két szezonban az Európa Kupában szerepeltek – nemsokára 32-19-re megléptek. Egy Quigley vezette 10-0-ás hazai roham révén a félidőben 35-42 volt az állás.

Térfélcsere után a magyar bajnok visszatért a meccs elején látott formához, sorra maradtak ki a támadások, csaknem hét perc alatt mindössze két pécsi pont született, miközben a frissebb vendégek kilencet szereztek. A 39-53-ról induló zárószakaszban a Djokic-együttes mg egyszer hét pontra felzárkózott, de ennél jobban nem tudta megnehezíteni a 30 pontos Williams által vezérelt Mondeville dolgát.

Az 1/2-es mérlegnél tartó mecsekaljaiak jövő szerdán Kassára látogatnak.