Boczkó két fordulón már túljutott

Két asszót megnyerve a magyar Európa-bajnok bejutott a legjobb 16 közé a párizsi vívó-vb férfi párbajtőrversenyében.

Mindkét alkalommal lengyel vívót búcsúztatott, előbb Krzysztof Mikolajczakot szoros küzdelemben, majd Robert Andrzejukot sokkal simábban. Első mérkőzésén 12-8-ra vezetett, szűk 20 másodperccel a vége előtt mégis 13-13 állt a táblán. A következő két találatot aztán már megint ő adta. Másodjára két gyors tussal kedvező helyzetet teremtett magának, a második három percben növelte előnyét, s amikor a harmadik szakaszt is ő kezdte pontos szúrással, ellenfele gyakorlatilag feladta a küzdelmet.

A másik főtáblás magyar, Imre Géza az első fordulóban kikapott Mihails Jefremenkótól, pedig a kezdeti tapogatózás után 6-3-nál egészen kedvező helyzetben volt. Innentől azonban inkább a lett kísérletei vezettek eredményre, a fordítás után pedig Imre már nem tudott újítani.