11 gólos győri győzelem a BL-ben

Könnyedén nyert a Győr a horvát Koprivnica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi, 4. fordulójában.

A Győr október 17-én hatalmas csatában verte 27-25-re a vendég riválisát, amely az óta sem szerzett pontot a kvartettben. A Görbicz vezette magyar bajnok szurkolói révén most is hazai pályán érezhette magát, és folyamatosan húzott el. Az irányító tarthatatlan volt, sorra dobta a gólokat, 18 perc alatt már hétszer villant, ekkor 11-5 volt az állás a magyar csapat javára. Jellemző volt, hogy emberhátrányban sikerült kétszámjegyűvé hizlalni a különbséget.

A második félidő elején a kaproncaiak feljöttek 19-14-re, ám ezzel az összes puskaporukat ellőtték. Ezt követően visszaállt a korábbi győri előny, és nem volt semmi izgulnivaló.

Az ETO jövő szombaton fogadja az orosz Zvenyigorodot, és ha nyer, akkor bejut a középdöntőbe, azaz a legjobb nyolc közé.

4. forduló – D-csoport:

Podravka Koprivnica (horvát) – Győri Audi ETO KC 24-35 (10-19)

A másik mérkőzésen: Zvezda Zvenyigorod (orosz)-Krim Ljubljana (szlovén) 28-32 (7-19)

Az állás: 1. Győr 6 (124-110), 2. Ljubljana 6 (134-124), 3. Zvenyigorod 4, 4. Koprivnica 0

A csoportokból az első két helyezett jut a középdöntőbe, míg a harmadikok átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.