Chicagóban nyert a Knicks

Az Oklahoma City Thunder a Portland ellen talált magára.

Két mérkőzést rendeztek az NBA péntek hajnali játéknapján. Előbb a New York Knick vendégeskedett a Chicago Bulls otthonában, az első félidő pedig a Danilo Gallinari vezette New Yorké volt, 70-52-vel fordultak a felek.

Ezt követően felzárkózta a Bikák, többen is jó teljesítményt nyújtottak a hazaiaktól, ugyanakkor a Knicks cserepadja, különösen Toney Douglas nagyon elemében volt, öt triplát szórva összesen 30 pontig jutott, a New York pedig 120-112-re megnyerte a meccset.

Ismét pozitív a mérlege az Oklahom City Thundernek, az előző szezon pontkirályának választott Kevin Durant és a csikócsapat Portlandben lépett parkettre. A végig kiegyenlített mérkőzés csak a hosszabbításban dőlt el, az OKC végül egy pontnak jobbnak bizonyult.

A vendégeknél Durant és Westbrook 28-28 egységet és 11-11 lepattanót hozott össze, míg a túloldalon hatan is tíz pont fölé jutottak.

Eredmények:
Chicago Bulls – New York Knicks 112-120 (30-34, 22-36, 31-23, 29-27)
Portland Trail Blazers – Oklahoma City Thunder 106-107 (23-29, 35-22, 23-24, 19-25, 6-7)