Könnyedén nyertek a nagymenők

Az NBA szerda hajnali játéknapján sem a Boston Celtics, sem a Los Angeles Lakers, sem a Miami Heat nem ütközött nagy ellenállásba.

Hét mérkőzést írtak ki erre a játéknapra, ugyanakkor az Orlando Magic New York-i vendégjátéka biztonsági okokból elmaradt a Madison Square Gardenben.

A játéknap leglátványosabb meccsét a fővárosban láthatták a felek, ahol a hazai pályán játszó Wizards a hosszabbításban csikarta ki az egypontos győzelmet a Philadelphia 76ers ellen. A Varázslóknál az 1/1-es draft John Wall volt az ász, 29 pontot, 13 asszisztot és 9 labdalopást szorgoskodott össze a neki szánt szűk 45 perc alatt.

A 17 asszisztot jegyző Rajon Rondo által irányított Boston Celtics végül 23 pontot vert a meccs elején még a lépést tartó, a végére széteső Detroit Pistons ellen, amelynél a padról beszálló Charlie Villanueva szerezte a legtöbb egységet.

Mindeközben a Miami Heat a Minnesota Timberwolvest verte hazai pályán, Lebron James és Dwyane Wade voltak a siker fő letéteményesei. A túloldalon Michael Beasley volt a húzóember, azonban a nyárig a floridai alakulatot erősítő játékos tíz perc játék után rosszul érkezett egy felugrást követően, nem tudta folytatni a meccset, ezt követően omlott össze csapata.

A Memphis Grizzliest lelépő Los Angeles Lakers ezúttal is a Kobe Bryant, Pau Gasol, Lamar Odom triónak köszönheti sikerét, Matt Barnes a padról beszállva hozott dupla-duplát. A túloldalon Rudy Gay 30 pontot szórt.

Az Atlanta Hawks Clevelandben nyert, a Portland Trail Blazers pedig túllépve szezonbeli első vereségén a Milwaukee Buckst verte.

Eredmények:
Cleveland Cavaliers – Atlanta Hawks 88-100 (27-40, 20-19, 26-15, 15-26)
Washington Wizards – Philadelphia 76ers 116-115 (27-28, 23-20, 22-18, 34-40, 10-9) – hosszabbításban
Detroit Pistons – Boston Celtics 86-109 (26-31, 18-26, 24-31, 18-21)
Miami Heat – Minnesota Timberwolves 129-97 (33-27, 36-26, 29-17, 31-27)