Meccsdömping vendégsikerekkel

Jeremy Roenick, a Chicago, a Phoenix, a Philadelphia, a Los Angeles és a San José korábbi játékosa bekerült a Hírességek Csarnokába.

Az NHL péntek hajnali játéknapján tizenegy mérkőzést láthatott a nagyérdemű, nyolc mérkőzésen a született vendéggyőzelem.

Mindenekelőtt szenteljünk egy kis időt az amerikai válogatott legendájának, aki négy másik egykori hokissal kapta meg a Hall of Fame tagságot. A ligában 20 évet lehúzó Roenick kilencszer lett All-Star, 513 gólt és 703 gólpasszt jegyzett 1363 meccsen az NHL-ben, ezzel pedig harmadik a találatok és a pontok listáján az amerikai játékosok között. Rajta kívül Art Berglund, Derian és Kevin Hatcher és dr. Geroge Nagobads kapott bebocsájtást a Hírességek Csaronkába.

Pár jelenet minden idők egyik legjobb amerikai hokisának páratlan karrierjéből:

A mérkőzésekre visszatérve a Boston Bruins sorozatban negyedik győzelmét aratta elsősorban az utóbbi öt meccsén a negyedik gólját jegyző Nathan Hortonnak köszönhetően. A Bocsok ezúttal a Washington Capitalst lépték le 4-1-re.

A kétgólos Sidney Crosby vezette Pittsburgh Penguins Kris Letang hosszabbításban szerzett találatával nyert a Nashville Predators otthonában. Ráadásban nyert a New York Islanders is, amely a Tampa Bay Lightning otthonából rabolt pontokat – Matt Moulson gólja után a videóbíróra is szükség volt.

Nyert a Detroit Red Wings is, a Vörös Szárnyak a Joe Louis Arénában lépték le a Calgary Flamest, az áttörést Johan Franzen harmadik harmadban szerzett gólja jelentette, az i-re a pontot a balhés Todd Bertuzzi tette fel.

Martin Brodeur pályafutása 112. shutoutjához 29 védést kellett bemutatni a Montréal Canadiens ellen, ezzel szezonbeli második kapott gól nélküli meccsén van túl és pályafutása 604. győzelmét aratta.

Martin Brodeur újabb hibátlan meccse:

Eredmények:
Boston Bruins – Washington Capitals 4-1 (1-0, 2-0, 1-1)
Toronto Maple Leafs – New York Rangers 1-2 (0-2, 0-0, 1-0)
Philadelphia Flyers – Anaheim Ducks 2-3 (1-2, 1-0, 0-1)
Detroit Red Wings – Calgary Flames 4-2 (1-2, 1-0, 2-0)
Montréal Canadiens – New Jersey Devils 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)
Tampa Bay Lightning – New York Islanders 2-3 (1-1, 1-1, 0-0, 0-1) – hosszabbításban
Florida Panthers – Dallas Stars 1-4 (0-2, 0-2, 1-0)
Nashville Predators – Pittsburgh Penguins 3-4 (1-0, 1-2, 1-1, 0-1) – hosszabbításban
Colorado Avalanche – San José Sharks 2-4 (1-1, 0-2, 1-1)
Edmonton Oilers – Minnesota Wild 2-4 (1-3, 0-0, 1-1)
Phoenix Coyotes – Los Angeles Kings 4-2 (2-0, 1-1, 1-1)