Malkin és Crosby vezette győzelemre a Pingvineket

Mivel a Toronto és a Dallas is kikapott, nincs már veretlen csapat az NHL idei szezonjában.

A Pittsburgh Penguins már az első harmadban eldöntötte a jobb sorsra érdemes Ottawa Senators elleni hazai mérkőzést, Letestu, Crosby és Malkin kevesebb, mint tíz perc alatt mattolta Elliott kapust. A második felvonás elején Alfredsson szépített, kisvártatva azonban Dupuis és Letang is betalált, így Campoli gólja már nem osztott, nem szorzott.

A Tampa Bay Lightning egy kilencgólos meccsen győzte le a Dallas Starst, Moore duplázni tudott. A New York Islanders idegenben győzte le hosszabbításban a Toronto Maple Leafst, tavares döntött a ráadásban, míg Chicagóban is túlóráztak a felek, ott azonban a címvédő szurkolói örülhettek a végén.

A Colorado Avalanche a New York Rangers otthonában nyert Stewarts két góljának is köszönhetően.

Eredmények:
Pittsburgh Penguins – Ottawa Senators 5-2 (3-0, 2-1, 0-1)
Toronto Maple Leafs – New York Islanders 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1) – hosszabbításban
New York Rangers – Colorado Avalanche 1-3 (1-1, 0-0, 0-2)
Tampa Bay Lightning – Dallas Cowboys 5-4 (2-1, 2-1, 1-2)
Chicago Blackhawks – St. Louis Blues 3-2 (0-0, 0-1, 2-1, 1-0) – hosszabbításban