Meskóék a hosszabbításban diadalmaskodtak

A New England Patriots hazai pályán győzte le a Baltimore Ravens együttesét az NFL vasárnapi játéknapján.

A hétvégén tovább folytatódott az észak-amerikai profiliga nagyüzeme, a sportág szerelmesi ezúttal is szoríthattak a punter Meskó Zoltánnak és a Patsnek, amely a Ravenst látta vendégül. A vendégek egy mezőnygóllal szerezték meg a vezetést, amire egy hazai touch down volt a válasz, a Baltimore azonban a nagyszünetre ismét előnnyel mehetett, miután Heap is célt ért el.

A második felvonásban is fej fej mellett haladtak a felek, majd a később a meccs hősévé váló Gostkowski révén az utolsó percekben sikerült hosszabbításra menteni az összecsapást. A rúgójátékos végül a ráadás első felvonásának vége felé is értékesített egy mezőnygól kísérletet, így a vége 23-20 lett.

Meskó Zoltán ezúttal is ott volt a Patsben, hat puntja átlagban 47.2 yard messzire szállt.

A Minnesota Vikings hazai pályán állt talpra a Dallas Cowboys ellen, a fordulatot Percy Harvin második félidő elején bemutatott kezdőrúgás után visszahordott TD-je hozta meg, a játékos 95 yardról futott vissza hat pontot érően a labdával. A veterán Brett Favre úgy is 118 yardot passzolt össze, hogy egy ízben olyan keményen a földre vitték, hogy utána végig fájlalta a könyökét.

A Sasn Francisco 49ers végre nyerni tudott, Alex Smith a második félidőben kétszer is gólterületen belülre tudta passzolni a labdát, így összejött az Oakland elleni 17-9-es győzelem.

Nyert a két New York-i csapat is, a Giants Eli Manning vezérletével a Lionst, a Jets pedig LaDainian Tomlison hajrában esett TD-vel verte a Denver Broncost.

A Chicago Bears szezonbeli első hazai vereségét szenvedte el a Seattle Seahawkstól.