Talmácsi nagyon lemaradt

Talmácsi Gábor vasárnap a 18. helyen végzett a Moto2 géposztályban, a gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíján.

A 4448 méteres pályán rendezett, 25 körös versenyt a San Marinó-i Alex de Angelis nyerte. A második helyet a brit Scott Redding szerezte meg, a harmadikat pedig az olasz Andrea Iannone.

Az úgynevezett királykategóriában, a legerősebb gépeket felvonultató MotoGP-ben sorozatban negyedszer lett első a Phillip Island-i Grand Prix-versenyen a hazaiak kedvence, Casey Stoner, aki egy nappal korábban ünnepelte 25. születésnapját. Az ausztrál mögött másodikként ért célba a 27 körös viadalon a géposztályban a vb-címet már korábban kiharcolt spanyol Jorge Lorenzo.

A legkisebbeknél, a 125 köbcentis gépekkel versenyzők mezőnyében Marc Márquez a 23 körös nagydíjon szezonbeli 9. győzelmét aratta, s 12 pontos előnyre tett szert a világbajnoki pontversenyben a spanyol Nicolás Terollal szemben.

Eredmények – Moto2:

1. Alex de Angelis (San Marino-i, Motobi) 39:51.102 perc
2. Scott Redding (brit, Suter) 2.172 másodperc hátrány
3. Andrea Iannone (olasz, Speed Up) 12.974 mp hátrány
…18. Talmácsi Gábor (Speed Up) 42.933 mp hátrány

A vb-pontversenyben 15 futam után (még 2 van hátra): 1. Toni Elías (spanyol, Moriwaki) 271 pont – már világbajnok, 2. Julián Simón (spanyol, Suter) 181, 3. Iannone 179, …7. Talmácsi Gábor 95 pont