Kikapott a Pick-Szeged Valladolidban

Az esélyesebb spanyol együttes hazai pályán három góllal verte meg a Szegedet a kézilabda Bajnokok Ligájában

Az 5. percben volt először eredményes a Szeged, addig kétszer villantak az esélyesebb hazaiak, és az egyenlítés sem késett sokáig. Bátran játszottak a magyarok, és a Lékai, Zubai, Sulc belső hármas révén sikerült a 14. percben megszerezni a vezetést (5-6). Emberelőnyben aztán a spanyolok fordítottak, ám nem szakadt le a Tisza-parti gárda.

Victor Alonso beállásával gyorsabb lett a hazai együttes, és a 22. percben 11-7-nél Skaliczki László vezetőedző időt kért. A szünetig Stranovsky jóvoltából apadt a különbség.

Szegedi szempontból borzalmasan, négy kapott góllal indult a második félidő, és így futni kellett az eredmény után. A jó kapusteljesítmény miatt így is volt sansz, mert negyedórával a vége előtt 20-16 volt az állás.

Ám emberelőnye alatt megint megugrott a spanyol együttes, és 22-16-ról már nem volt visszaút.

A Tisza-partiak legközelebb november 18-án a csoport legerősebb együtteséhez, az előző idényben négyesdöntőt játszó orosz Csehovszki Medvegyihez látogatnak.

A csoportban az Aalborg (dán)-Dinamo Minszk (fehérorosz) mérkőzést vasárnap rendezik.

Velux Férfi BL, 4. forduló – C-csoport:

Valladolid (spanyol)-Pick Szeged 26-23 (13-11)

Az állás: 1. Csehov 7 pont/4 mérkőzés (137-117), 2. Valladolid 7/4 (117-107), 3. Pick Szeged 4/4, 4. Minszk 2/3, 5. Schaffhausen 1/4 (119-127), 6. Aalborg 1/3 (87-106)