Rossi nyert, de Lorenzo lett a világbajnok

Jorge Lorenzo élt a lehetőséggel, és megszerezte a világbajnoki címet a királykategóriában Malajziában.

A Moto 2 kategóriához hasonlóan – ahol Toni Elías lett a világbajnok -, a Moto GP-ben is spanyol győztest ünnepelt a gyorsaságimotoros-világbajnokság mezőnye a vasárnapi, malajziai futamot követően.

Jorge Lorenzóé lett a vb-cím aki ugyan csak harmadikként érkezett célba, de így is behozhatatlan előnyre tett szert az összetett versenyben. A győzelmet az 5,548 kilométeres pályán az olaszok világklasszis motorosa, Valentino Rossi szerezte meg.

A legkisebbeknél, a 125-ös géposztályban egy harmadik spanyol ünnepelhetett: Marc Márquez több mint két másodperces előnnyel nyert, a vb-pontversenyben pedig 3 ponttal vezet honfitársa, Nicolás Terol előtt.

Moto GP (20 kör, 110,96 km):

1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 41:03,448 p (átlag: 162,153 km/h)
2. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 0,224 mp hátrány
3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 6,035 mp hátrány

A vb-pontversenyben 15 verseny után (még 3 van hátra): 1. Lorenzo 313 pont – már világbajnok, 2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 228, 3. Rossi 181 következik: Ausztrál Nagydíj, október 17., Phillip Island