Balázs Attila tornagyőztes lett

A teniszező kilenc évvel Sávolt Attila győzelme után lett magyar indulóként ATP-torna győztese.

A palermói ATP Challenger verseny döntőjébe való bekerüléssel Balázs Attila már elérte az utóbbi évek legszebb magyar férfi eredményét, a dolog azonban mégis úgy lett volna kerek, ha meg is nyeri a versenyt – írja a tennishungary.hu oldal.

A háromszoros magyar bajnok ellenfele a 4. kiemelt osztrák Fischer volt, aki tapasztaltabb és esélyesebb is volt, ennek ellenére Attila breakkel kezdett, majd nagy csatában hozta a saját adogatását (2-0).

Az osztrák visszajött innen, sorozatban három gémet nyert meg, majd a fiúk eljutottak a tie-breakig, amit Attila nyert meg.

A második és a harmadik szett már simábban alakult, igaz a második Fischeré lett, a legfontosabb, a döntő szett viszont újra Attiláé volt, hamar breakelt és végül megnyerte a meccset, ezzel a tornát.

A megszerzett 90 ATP ponttal a 150. hely környékére jön majd fel, eddigi legelőkelőbb pozíciója egy 187. hely volt.