A Szeged győzött, az Eger kikapott az Euroligában

Kásás Zoltán csapata a Vojvodinát verte meg Újvidéken, az Eger Berlinben kapott ki a Mladost Zágrábtól.

Az elején 1-0-ra, majd 2-1-re még a hazai gárda vezetett, a Szeged azonban remekül játékkal fordított, s már a félidőben nála volt az előny (6-3). A folytatásban sem lankadt Kásás Zoltán alakulatának harci kedve, s végül egyértelmű magyar siker született.

A Tisza-partiak a remek kezdéssel máris nagy lépést tettek afelé, hogy bejussanak az EL legjobb 16 csapata közé. A kvartettekből az első kettő folytathatja a főtáblán.

A négycsapatos csoport körmérkőzéses vetélkedőjének nyitónapján az egrieknél négy olimpiai bajnok, a Mladostnál öt friss Európa-bajnok húzott sapkát. A horvátoknál most mutatkozott be a világ legjobbjai közé tartozó légiós, a szerb Vanja Udovicsics.

Az első két negyed döntetlenje után a harmadik játékrészben 9-7-re megléptek a horvátok. A negyedik negyedben az egriek viszont nemcsak egyenlítettek, hanem Hegedüs átlövésével a vezetést is átvették 3 perccel a vége előtt. A befejező pillanatokban azonban a Mladost volt a koncentráltabb.

Az utolsó percben előnyben támadhatott az egyenlítésért Gerendás György együttese, de nem sikerült kiharcolni a döntetlent.

Euroliga, 2. selejtezőkör, 1. játéknap:

Szeged-Beton VE – Vojvodina (szerb) 11-6 (4-2, 2-1, 3-2, 2-1)

A magyar góldobók: Somogyi, Molnár 3-3, Younger, Kiss Cs. 2-2, Vindisch 1

Mladost Zagreb (horvát) – ZF-Eger 13-12 (2-2, 4-4, 3-2, 4-4)

A magyar góldobók: Kis G. 3, Biros, Kovács G., Feltham 2-2, Hegedüs, Graham, Hosnyánszky 1-1

A Len Kupában a Honvéd remekül szerepel, ezúttal két meccset is nyert Tbilisziben.

Len Kupa, Tbiliszi, 1. selejtezőkör, A-csoport, 2. játéknap:

Groupama-Honvéd – Tbiliszi (grúz) 18-7
Groupama-Honvéd – Asa Tel-Aviv (izraeli) 18-5

A Honvéd szombaton (18:30 ó) a hatcsapatos csoport legerősebbikével, az olasz Posillipóval találkozik.