Legyőzte a Fehérvár a listavezetőt

A Sapa Fehérvár AV19 együttese hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Red Bull Salzburg gárdája ellen pénteken.

Az első harmad pörgős iramban kezdődött, majd a székesfehérváriak éltek át meleg pillanatokat, amikor emberhátrányba kerültek, de két megugrásból akár a gól is összejöhetett volna.

A második felvonás elején egy rossz ütemű cserét használtak ki a salzburgiak, Abid volt az ítéletvégrehajtó. A játékrész végén aztán kettős emberelőnybe került a Sapa, egy elhozott buli után pedig Palkovics Krisztián lőtt elemi erővel a hálóba.

A harmadik harmadban Ladányi döntötte el a meccs sorsát, egy újabb kettős emberelőnyt is kihasználtak a hazaiak, a rutinos válogatott játékos bombázott a hosszú felső sarokba, a vége 2-1 lett.

“A mai mérkőzésen remekül működött a védekezésünk, és ennek meg is lett az eredménye. Külön öröm számomra, hogy két gólt is szereztünk emberelőnyben” – értékelt a lefújást követően a csapat hivatalos honlapján Ulf Weinstock vezetőedző.